Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/roni/ftp/gimnazjum2/images/bratian.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/bratian

"Zielona Flaga"

logo zf newGimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w roku szkolnym 2013/2014 będzie ubiegać się certyfikat Zielonej Flagi. Jest to wyróżnienie dla placówek oświatowych, które podejmują działania na rzecz ochrony zdrowia i środowiska. W celu ubiegania się o certyfikat, należy kierować się metodologią 7 KROKÓW:

1) Powołanie lokalnego komitetu (grupy roboczej).

2) Przeprowadzenie audytu ekologicznego (na początku i końcu działań).

3) Opracowanie kodeksu ekologicznego.

4) Opracowanie planu działań i jego wykonanie.

5) Monitoring prowadzonych działań.

6) Współpraca z partnerami zewnętrznymi, promocja.

7) Integracja z programem nauczania (powinna trwać przez cały okres realizacji).

Koordynatorkami projektu zostały Teresa Bagińska i Lilianna Lisakowska, które uczestniczyły w szkoleniu w grudniu 2013 zorganizowanym przez Zespół Szkół w Bratianie.

Szkolenie było okazją do wymiany doświadczeń między placówkami posiadającymi certyfikaty I stopnia LCAE (Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej) oraz II stopnia – Zielonej Flagi i tymi, które przystępują do programu. Część teoretyczną związaną z zasadami ubiegania się o certyfikat omówiła koordynatorka wojewódzkiego programu Szkoły Dla Ekorozwoju – Alicja Szarzyńska. Następnie na warsztaty chemiczne „Chemia na talerzu” zaprosiła Gabriela Wiechowska – nauczycielka biologii i chemii ze szkoły w Bratianie.

            W grudniu ogłoszono w Gimnazjum w Nowym Mieście Lub. wybory do grupy roboczej. Grupa powstała w styczniu. Składa się z ochotników zainteresowanych tematyką ekologiczną i prozdrowotną. Są to uczennice z klasy 2b – Wiktoria Czajkowska, Milena Kalinowska, Sara Napiórkowska i klasy 2d – Julia Bączek, Marta Dąbkowska, Agata Górna, Agnieszka Gryza, Zuzanna Mierzyńska, Izabela Zabłocka.

{gallery}bratian{/gallery}