Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Audyt szkoły i obszary tematyczne

Analizując dane po przeprowadzeniu audytu początkowego podczas zebrania w dniu 21 lutego 2014 opracowaliśmy kodeks ekologiczny i dokonaliśmy wyboru obszarów tematycznych.

W Gimnazjum w Nowym Mieście Lub. od początku istnienia szkoły podejmowane są działania proekologiczne (np. adaptacja Parku Miejskiego, zieleńce szkolne, akcja Sprzątanie Świata) i prozdrowotne (np. Zachowaj Trzeźwy Umysł, Szkoła Promująca Zdrowie, dzień bez samochodu).

W ramach zajęć z ekologii został opracowany wcześniej Kodeks Ekologa. Po latach różnych działań niektóre hasła stały się nieaktualne i lokalny komitet certyfikatu Zielonej Flagi dostosował kodeks do bieżących potrzeb. Kodeks Ekologa został przygotowany w dwóch egzemplarzach (za oprawę graficzną odpowiadały Zuzia i Milena) i będzie się znajdował w obu budynkach szkoły. W ramach apeli (marzec 2014) dla poszczególnych grup wiekowych zostanie zaprezentowany i omówiony przez uczennice Julię Bączek oraz Martę Dąbkowską.

            Biorąc pod uwagę kierunki działań podejmowanych w naszej szkole, zainteresowania uczniów lokalny komitet w porozumieniu z Dyrekcją Szkoły – Bożeną Rutkowską – Marciniak, Agnieszką Bochenek (koordynator działań prozdrowotnych), Justyną Suwińską (koordynator Sejmiku Ekologicznego), Marią Wilemską (koordynator do spraw estetyki szkoły), oraz Henrykiem Czwiklińskim (woźny) i Sabiną Tesmer (właścicielką szkolnego sklepiku) wybraliśmy następujące obszary tematyczne do realizacji w roku szkolnym 2013/2014:

1) Zdrowa żywność w szkole.

2) Zielone tereny przyszkolne.

Audyt szkoły - do pobrania

Więcej w tej kategorii: « Kodeks Ekologa Spotkanie zespołu »