Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Konkurs "Czy wiem co jem? Czy zdrowo się odżywiam?"

W ramach ubiegania się o certyfikat Zielonej Flagi – obszar tematyczny „Zdrowa żywność w szkole” nauczyciel chemii w lutym ogłosił konkurs na wykonanie projektu pod tytułem „Czy wiem co jem? Czy zdrowo się odżywiam?”. Konkurs trwa do końca marca, adresatami konkursu są wszyscy uczniowie gimnazjum.

Uczniowie pracują w parach i wykonują plakat. W ten sposób zbierają informacje o składnikach zawartych w produktach spożywczych, rozumieją stosowane przez producenta określenia i znaczenie substancji w prawidłowej diecie. Młodzież będzie w stanie określić przydatność danych produktów do prawidłowego rozwoju i funkcjonowania organizmu.   Wymienione wyżej wiadomości i umiejętności są zgodne z następującymi celami kształcenia – I. Pozyskiwanie, wykorzystywanie i tworzenie informacji oraz II. Rozumowanie i zastosowanie nabytej wiedzy do rozwiązywania problemów.

Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej szkoły.Regulamin konkursu-do pobrania