Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/roni/ftp/gimnazjum2/images/rada3.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/rada3

"Czy pamiętam o zdrowiu?"-szkoleniowa rada pedagogiczna

W dniu 26 lutego 2014 Teresa Bagińska zaprosiła dyrekcję, nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz przedstawicieli uczniów na warsztaty pod tytułem „Czy pamiętam o zdrowiu?”. Spotkanie miało charakter informacyjno – warsztatowy.

Zebrani goście zostali poinformowani o szczegółach związanych z ubieganiem się przez Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich o certyfikat Zielonej Flagi.

Została zaprezentowana metodologia działań (7 KROKÓW), krótko scharakteryzowano plan działań i przedstawiono obszary tematyczne na które szczególnie zwrócimy uwagę. Do wybranych obszarów tematycznych należą: zdrowa żywność w szkole oraz zielone tereny przyszkolne.

W związku z tematem – zdrowa żywność w szkole, kolejny punkt wystąpienia miał charakter warsztatowy.

Na podstawie ankiet przeprowadzonych wśród pracowników szkoły przez panią dr Magdalenę Woynarowską – Sołdan okazało się między innymi że, jesteśmy grupą zawodową która nie dba o swoje zdrowie. Prelegentka zwróciła uwagę, że jednym ze sposobów dbania o własne zdrowie może być prawidłowe odżywanie. Omówiła wpływ kwasów na przyswajanie wapnia, rolę tłuszczów w prawidłowej diecie, sposoby zagęszczania produktów spożywczych np. jogurtów i występowanie naturalnych oraz sztucznych barwników oraz ich wpływ na organizm człowieka.

Zebrani obejrzeli kości poddane działaniu octu i coca – coli. Wykrywali skrobię w przetworach mlecznych. Odróżniali naturalny czerwony barwnik od sztucznego.

            Obecni na spotkaniu zostali wzbogaceni w praktyczną wiedzę o składnikach znajdujących się lub stosowanych w produktach spożywczych oraz ich działaniu na zdrowie.

{gallery}rada3{/gallery}