Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Zdrowy Dzień Wiosny

Dnia 21 marca świętowaliśmy Dzień Wiosny pod hasłem „Wiosennie, zdrowo, na sportowo”. W ramach zagadnienia - zdrowa żywność szkole przeprowadzony został konkurs kulinarny „Przyrządzamy sałatki”. Dla wszystkich uczniów klas 1 i 2 naszej szkoły grupa robocza przygotowała ulotki informacyjne. W ulotkach młodzież znalazła informacje o zasadach zdrowego odżywiania i kaloryczności niektórych posiłków. Dużo uwagi poświęcono na dobroczynny wpływ aktywności fizycznej na stan naszego zdrowia. Informacje zawarte w ulotkach młodzież mogła wykorzystać podczas konkursu miedzowego na temat zdrowego stylu życia, konkursu plastycznego – transparent z hasłem o prozdrowotnym stylu życia. W ramach zagadnienia zielone tereny przyszkolne – organizatorzy wykorzystali teren przyszkolny na bieżące spotkania o wynikach konkursów.  

Uczniowie naszej szkoły byli zadowoleni z takiego sposobu spędzenia tego szczególnego dnia w roku. Chętnie uczestniczyli w różnych propozycjach konkursowych przygotowanych przez organizatorów. Głównym koordynatorem był Piotr Gorzka i inni nauczyciele wychowania fizycznego. Organizatorzy chętnie zgodzili się na współpracę z grupą realizującą projekt – certyfikat Zielonej Flagi, za co bardzo dziękujemy.