Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.
  • JFolder::pliki: Ścieżka nie jest folderem. Ścieżka: /home/roni/ftp/gimnazjum2/images/apel3.
Uwaga
  • There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/apel3

Apel dla klas I i II

Grupa robocza działająca przy certyfikacie Zielonej Flagi zaprosiła społeczność klas 1 i 2 na apele informacyjne. W dniach 25 i 26 marca na auli szkolnej zebrały się poszczególne grupy wiekowe.

Uczennice klasy 2b i 2d opowiedziały o staraniach naszej szkoły o uzyskanie certyfikatu Zielonej Flagi. Scharakteryzowały na czym polega ich praca, zaprezentowały wybrane zagadnienia do realizacji i to co już wykonano. Zaprezentowały także Kodeks Ekologa i omówiły punkty w nim zawarte.

W celu lepszego uzasadnienia wyboru problemów zawartych w Kodeksie Ekologa młodzież obejrzała film „Żyj ekologicznie”. Tematyka filmu obejmowała zachowania proekologiczne, jakie może podejmować każdy z nas w życiu codziennym w domu, sklepie, szkole lub pracy i podczas podróży.

Członkowie grupy roboczej przypomnieli zasady właściwej segregacji śmieci – przygotowując konkurs na prawidłową segregację odpadów. Okazało się, że nie pamiętamy o zgniataniu opakowań lub niewłaściwie segregujemy papier.

Członkowie grupy roboczej i ich opiekunowie zaprosili do współpracy. Na zakończenie przypominano o zbiórce makulatury i nakrętek, oraz zużytych telefonów komórkowych.

{gallery}apel3{/gallery}