Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Certyfikat "Zielona Flaga"

  • Galeria

W poniedziałek, 29 września 2014 w Krakowie podczas dorocznego Zjazdu Szkół dla Ekorozwoju 277 szkół z całej Polski uhonorowane zostało prestiżowymi certyfikatami, potwierdzającymi najwyższą jakość działań dla zrównoważonego rozwoju - Międzynarodową Zieloną Flagą oraz krajowym tytułem Lokalnego centrum Aktywności Ekologicznej.

Aby uzyskać certyfikat, szkoły musiały spełnić wymagające kryteria, najważniejsze z nich zakłada jak największe zaangażowanie i decyzyjność uczniów w podejmowanych działaniach. Wyróżnienia nadawane w ramach Programu otwierają szkołom drogę do międzynarodowej Sieci Eco-Schools, zrzeszającej liderów praktycznej edukacji ekologicznej z 58 krajów świata.

Zjazd Szkół dla Ekorozwoju był okazją dla uczestników Programu do wymiany doświadczeń, wzajemnej inspiracji a przede wszystkim - do wspólnego celebrowania sukcesów, jakie udało im się osiągnąć w ciągu ubiegłego roku szkolnego.

Wśród wyróżnionych szkół znalazło się Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich.  Koordynatorkami działań ekologicznych były Teresa Bagińska i Lilianna Lisakowska. Certyfikat wręczał pan Rafał Serafin, Prezes Fundacji Partnerstwo dla Środowiska.

Koordynatorzy serdecznie dziękują: dyrekcji, nauczycielom, pracownikom szkoły i młodzieży oraz ich rodzicom za zaangażowanie w podejmowane działania oraz pomoc w ich realizacji.