Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 700.

Plener malarsko-fotograficzny w Pałacu Mortęgi

  • Galeria

W dniu 29 maja 2017 roku odbył się plener plastyczno-fotograficzny "Moja Większa Rodzina". W plenerze tym udział wzięła Grupa Młodych Plastyków GIM-ART działających przy Gimnazjum im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim pod kierunkiem nauczycielki plastyki pani Marii Wilemskiej oraz młodzież z koła fotograficznego działająca pod nadzorem pani Liliany Lisakowskiej.

Tego typu impreza organizowana była już po raz piąty. Tym razem plener odbył się w otoczeniu przyrody, na rozległym, malowniczym terenie, gdzie mieści się Pałac Mortęgi. Młodzież malowała i fotografowała XIX-wieczny pałac i liczne zabudowania folwarczne z XIV wieku, a także mini zoo, jezioro, stajnie oraz park w stylu angielskim z końca XIX wieku. Młodzi artyści wykonali twórcze i pomysłowe, pełne ekspresji i oryginalności prace. Wszyscy w skupienie pracowali nad swoimi dziełami relaksując się w otoczeniu pięknej przyrody.

Pani Prezes Alinie Szynaka dziękujemy za pięknie zorganizowany poczęstunek. Dziękujemy również za obecność redaktorowi naczelnemu Gazety Nowomiejskiej panu Ryszardowi Ulatowskiemu. Całe spotkanie zorganizowane zostało w ramach XIX Warmińsko-Mazurskich Dni Rodziny „Miłość w rodzinie nigdy nie zginie”.

W plenerze udział wzięli: Zuzanna Jastrzębska (IIb), Natalia Szczepańska (IIb), Jan Muśkiewicz (IIb), Marcelina Haska (IIa), Michalina Haska (IIa), Maria Marciniak (Ie), Zuzanna Rzemińska (Ie), Kinga Orłowska (Ie), Milena Szczepańska (Id), Kacper Rochewicz (Id), Emilia Bartnicka (Id), Aleksandra Polak (IIIa), Wiktoria Mundt (IIIa), Zuzanna Łątkowska (IIIa), Zuzanna Wieczorek (IIIb), Paulina Moczadło (IIId), Julia Jonowska (Ib), Julia Kowalska (Ia), Wiktoria Kowalska (Ia), Wiktor Bronowski (IIa), Agata Jastrzębska (IId), Julia Zelma (IIIc), Hanna Rybicka (Id). Opiekunami imprezy były panie Liliana Lisakowska, Teresa Łukwińska i Barbara Milewska.