Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 699.

Tegoroczne sukcesy młodych plastyków

 

  W ROKU SZKOLNYM 2016/2017 grupa młodych plastyków Gim-Art. podejmowała różnorodne działania na rzecz szkoły, środowiska lokalnego, godnie reprezentowała szkołę w konkursach plastycznych na etapach wojewódzkich i międzynarodowych. Chętnie organizowała warsztaty plastyczne oraz wystawy i plenery malarskie.

… ale za najważniejsze sukcesy uważa się:

KONKURSY:

„ Nowe Miasto przyjazne seniorom” - I m. N. Szczepańska II d

                                                            II m. Z. Wieczorek III d

                                                            III m. A. Strzyżewski I b

„Projekt graficzny na koszulkę z symboliką antynikotynową”:

                                                            I m. Z. Rzemińska  I e

                                                            Wyróżnienia : Z. Wieczorek III b

                                                                                  M. Tomaszewski III b

„W królestwie lasu” – 70-lecie Koła Łowieckiego „SZARAK”:

                                                             I m. Z. Jastrzębska II d

                                                             II m. O. Strzyżewska I b

                                                             III m. M. Haska II a

„Stop Przemocy”: I m. Marcelina Haska II a

                             II m. Michalina Haska IIa

XIX Edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „25 lat PSP- Profesjonalni, Sprawni, Pomocni”

 ETAP POWIATOWYGrupa średnia (10-13 lat)

                            I m. J. Dąbrowska I e , II m. K. Rochewicz I d,               

                            Wyróżnienie M. Szczepańska i d

                                      Grupa starsza (14-18 lat)

                            I m. N. Szczepańska II d, II m. K. Samsel III d,

                            III m. Z. Jastrzębska II d

                          Wyróżnienia: W. Seweryn III d i Z. Łątkowska III a

ETAP MIĘDZYPOWIATOWY:  II m M. Szczepańska Id

                                                  III m. W. Seweryn III d

                                                  Wyróżnienie: K. Samsel III d

Międzypowiatowy Sejmik Ekologiczny : I m. Michalina Haska II a

 XIII Edycja Międzynarodowego Konkursu Plastycznego „Międzynarodowy Dzień Bajki”

Wyróżnienia: Marcelina Haska II a, M. Wróblewska II d

 

 Niezwykle cenną dla dorobku członków GIM-ART jest coroczna

NOWOMIEJSKA NAGRODA ARTYSTYCZNA BURMISTRA MIASTA NOWEGO MIASTA LUBAWSKIEGO

W tym roku nagrodę otrzymały:M. Marciniak I e, J. Czajkowska II c,

N. Szczepańska II d, Z. Jastrzębska II d, M. Wróblewska II d

W. Seweryn III d

 

ŚWIĘTO SZKOŁY

 Na Uroczystości ŚWIĄTA SZKOŁY członkowie GIM-ART wykonały obrazy i podarowały je zakładowi partnerskiemu Szynaka-Meble oraz licznym instytucjom Nowego Miasta Lubawskiego w tym : Panu Burmistrzowi Józefowi Blankowi, Panu Zastępcy Burmistrza Miasta Nowego Miasta Lub. K. Widźgowskiemu , Kierownikowi Referatu Oświaty, Kultury i Sportu Pani Dorocie Osińskiej komendantom PSP i Policji, Poradni Psychologiczo-Pedagogicznej, Panu Prezesowi A. Borowskiemu Sądu Rejonowego w Nowym Mieście Lubawskim i wielu innym instytucjom.

Autorkami prac były:

Marcelina Haska II a, Michalina Haska II a, Natalia Szczepańska II d, Maria Wróblewska II d, Zuzanna Jastrzębska II d, Julia Czajkowska II c, Wiktoria Seweryn III d, Paulina Moczadło III d

 

Na uroczystościach i spotkaniach z zakładem partnerskim

SZYNAKA-MEBLE  uczennice M. Marciniak I e, N. Szczepańska II d,    Z. Jastrzębska II d, M. Wróblewska II d ,M. Haska II a, wykonały liczne obrazy , które stały się ozdobą wnętrz zakładowych w Lubawie i filii w Nowym Mieście Lubawskim.

Cieszą oczy społeczności szkolnej obrazy, które na stałe wpisały się i stanowią ozdobę korytarzy naszej szkoły wykonane przez uczennice    A. Dąbrzalską z III b i J. Kawiecką z III a.

PLENER „ MORTĘGI PLAMĄ BARWNĄ OPOWIEDZIANE 2017r.”

Niezwykłym wydarzeniem dla Grupy Młodych Plastyków GIM-ART, oprócz warsztatów i ekspozycji prac , jest coroczny plener malarski.

W tym roku szkolnym była to czwarta edycja „Mortęgi plamą barwną opowiedziane 2017r.” W plenerze wzięło udział 14 członków GIM-ART, którzy z wielkim zaangażowaniem podjęli trud wykonania indywidualnej interpretacji plastycznej przepięknego kompleksu SPA Mortęgi wtopionego w malowniczy pejzaż drzew, łąk i jeziora. Właścicielowi obiektu jesteśmy bardzo wdzięczni za zaproszenie, gościnę i za to , że gimnazjaliści mogli przeżyć niezwykłą przygodę twórczą .

PROJEKT GIMNAZJALNY

Uczennice : M. Marciniak I e,  Z. Jastrzębska II d,  M. Wróblewska II d,  N. Szczepańska II d , J. Czajkowska II c w sposób profesjonalny zrealizowały projekt gimnazjalny , którego tematem było :„ Zaprezentuj swój talent na wystawach, warsztatach plastycznych ,okazjonalnych uroczystościach i plenerze malarskim”. Dziewczęta dały niebywały popis swojego kunsztu artystycznego wykonanego farbą i pastelem. Ich prace są ozdobą licznych instytucji nowomiejskich .

Na zakończeniu roku szkolnego 2016/17 wyróżniono za zaangażowanie w pracach na rzecz szkoły i środowiska 24 członków GIM-ART z klas pierwszych , drugich i trzecich.

 

                           Serdeczne gratulacje i podziękowania swoim członkom grupy GIM-ART składa nauczycielka plastyki, opiekun młodych plastyków Maria Anna Wilemska - nauczycielka nauczająca przedmiot plastyka i zajęcia artystyczne z plastyki.