Pobiegli dla Niepodległej

Na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości  przez Polskę będące także Memoriałem im. Franciszka Piaseckiego. Organizatorami imprezy byli MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim oraz Zespół Szkolno- Przedszkolny w Nowym Mieście Lubawskim. Przed zawodami odśpiewany został hymn państwowy podkreślający tym samym patriotyczny charakter imprezy. Uczniowie mieli do pokonania w zależności od wieku dystanse od 100 m do 2000m. Nasza reprezentacja liczyła 16 osób. Wszyscy godnie się zaprezentowali, dając z siebie maksimum swoich możliwości. Pokazali charakter, ducha walki, chęć bycia lepszym oraz patriotyzm w tak ważnym dla naszego kraju dniu. Każdy kto przekroczył linię mety otrzymał pamiątkowy medal. Popisową konkurencją naszych uczniów stał się bieg na 800 m zarówno wśród chłopców jak i dziewcząt. Wśród chłopców I miejsce zdobył Kacper Golubski, II Miejsce Wojciech Skronik oraz III miejsce Maksymilian Deredas. Wśród dziewcząt rewelacyjnie pobiegła Wiktoria Świątkowska zdobywając III lokatę. Jednak nie najważniejszy był wynik na mecie, najważniejsza była pamięć i cześć, którą uczestnicy oddali historii. Po zakończeniu imprezy organizatorzy przygotowali losowanie nagród dla uczestników biegów. Wszystkim uczniom dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły oraz rodzicom za wsparcie swoich dzieci i wyrażenie zgody na ich udział w zawodach – nauczyciele wychowania fizycznego

Skład reprezentacji

 1. Sławiński Kacper
 2. Łobodziński Bartosz
 3. Jakielska Lena
 4. Pokojski Kewin
 5. Khalad – Skonieczka Antonio
 6. Kruszewska Aleksandra
 7. Dreszler Kacper
 8. Skonieczka Dominik
 9. Rudnicka Oliwia
 10. Marcjańska Natalia
 11. Jarzembowski Igor
 12. Wiedwald Roksana
 13. Świątkowska Wiktoria
 14. Skronik Wojciech
 15. Deredas Maksymilian
 16. Golubski Kacper