„TYDZIEŃ ŻYTNIEGO CHLEBA I ZDROWEGO STYLU ŻYCIA”

  • Galeria

Już po raz 8 uczniowie naszej szkoły brali udział w kampanii fundacji Dobre Życie „Tydzień chleba na zakwasie”. Celem jest zwrócenie uwagi na zdrowotne właściwości chleba na zakwasie wypiekanego tradycyjnymi metodami, jego walory odżywcze, podkreślając rolę błonnika, zawartego w chlebie z mąki z pełnego przemiału, wskazując, że w piramidzie żywieniowej produkty zbożowe są najważniejszym składnikiem naszej diety, są jej podstawą.

Już tradycją są warsztaty pieczenia chleba domowym sposobem. W tym roku uczniowie klas V zaangażowali się w kampanię żytniego chleba i zdrowego stylu życia.

Uczniowie wraz z wychowawczyniami przygotowywali pyszne, zdrowe kanapeczki na drugie śniadanie, które wspólnie spożywali i częstowali kolegów i koleżanki ze szkoły.