Pierwsza wizyta w bibliotece

  • Galeria

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się już od wczesnych lat. Wiek przedszkolny jest doskonałym czasem na rozbudzanie zainteresowań czytelniczych i promowanie czytelnictwa wśród dzieci.

            W ostatnim tygodniu listopada oraz na początku grudnia nasze przedszkolaki z grup  „Biedronki” i „Leśne ludki” udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej. Celem wycieczki było zapoznanie dzieci z biblioteką, rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabianie nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki.  

Przedszkolaki dowiedziały się co należy zrobić, aby stać się czytelnikiem biblioteki oraz jak należy się w niej zachowywać. Zobaczyły jak wygląda karta czytelnika oraz poznały zasady wypożyczania książek. Dzieci dowiedziały się także jak należy dbać o książki.

Wszystkim przedszkolakom bardzo spodobały się kolorowe i bogato ilustrowane książki, które z chęcią oglądały. Podczas spotkania dzieci z wielkim zaangażowaniem wykonały zakładki do książek lub kolorowały wybraną postać z bajki.   

         Dzieci z najstarszej grupy przedszkolnej były w bibliotece 6 grudnia, w związku z czym czekało tu na nie wiele atrakcji mikołajkowych. Wielką niespodziankę sprawił im oczywiście Święty Mikołaj. Pani bibliotekarka przygotowała zagadki związane z Mikołajkami oraz z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

         Przedszkolaki z uśmiechem opuszczały bibliotekę i obiecały, że niebawem tu wrócą.