Wycieczka klasy I a do Torunia

  • Galeria

13 grudnia uczniowie klasy I udali się na wycieczkę do Torunia.
Głównym celem podróży było obejrzenie przedstawienia „Opowieść wigilijna” w teatrze „Baj Pomorski”.  Wcześniej jednak dzieci odbyły spacer po Starym Mieście. Obejrzały najbardziej charakterystyczne dla Torunia miejsca: Krzywą Wieżę, Dom Mikołaja Kopernika oraz pomnik wielkiego astronoma. Z radością pozowały do zdjęcia przy Św. Mikołaju i jego reniferach. Dużym zaciekawieniem dzieci cieszyły się również stragany na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Tam właśnie kupiły sobie upragnione pamiątki i świąteczne zabawki.
W teatrze dzieci zajęły najlepsze miejsca, bo w pierwszych dwóch rzędach. Były zafascynowane magią i świątecznym nastrojem przedstawienia, jak również padającym na scenie śniegiem (chociaż, jak potem same odkryły – sztucznym).
Droga do domu minęła bardzo szybko na opowiadaniu sobie wrażeń z całego dnia.
Opiekę nad dziećmi sprawowały: wychowawczyni Małgorzata Gołębiewska oraz panie: Małgorzata Grześkiewicz, Iwona Markuszewska i Aldona Wojenkowska.