Fotograficzny sukces

 

W Ośrodku Doskonalenia Nauczycieli w Elblągu odbył się finał konkursu fotograficznego „Drzewa architekci krajobrazu i świadkowie historii” dla uczniów i nauczycieli. Wśród laureatów znaleźli się reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim.

Konkurs „Drzewa architekci krajobrazu i świadkowie historii” był kolejnym konkursem fotograficznym, organizowanym przez Elbląskie Centrum Edukacji Ekologicznej. Ogółem w rywalizacji wzięło udział ponad 50 uczestników — uczniów i nauczycieli z całego regionu warmińsko-mazurskiego. Na konkurs należało nadesłać fotografie z dominującym motywem drzew i krótkim opisem historycznym miejsca, gdzie wykonano zdjęcie.

Po wnikliwej ocenie przysłanych prac komisja postanowiła nagrodzić i wyróżnić fotografie w poszczególnych kategoriach. Wśród uczniów szkół podstawowych klasy IV-VIII i III klasa gimnazjum III miejsce przypadło Julii Kowalskiej z klasy III a gimnazjum. Wyróżnienie w tej kategorii przypadło Maciejowi Lange z kl. V a SP. W kategorii nauczycieli jury najwyżej oceniło zdjęcie Liliany Lisakowskiej, nauczycielki biologii. Uroczyste podsumowanie konkursu odbyło się podczas konferencji zatytułowanej „Drzewa architekci krajobrazu i świadkowie historii” w siedzibie ODN w Elblągu. Laureaci nagrodzeni zostali bonami na zakupy w sieci empików.