Jeździj z głową

                  W okresie ferii zimowych na stoku narciarskim Kurza Góra realizowany był projekt którego celem było zainteresowanie dzieci i młodzieży szkolnej sportami zimowymi , zwłaszcza narciarstwem zjazdowym oraz aktywizacja fizyczna dzieci i młodzieży w czasie wolnym. Organizatorami przedsięwzięcia byli Szkoła Podstawowa nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim oraz Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy OLIMPIA. W zajęciach uczestniczyło 50 uczniów. Zajęcia odbywały się w grupach 5-cio osobowych w wymiarze 6 godzin dla każdego uczestnika . Udział w zajęciach był bezpłatny.  Szkolenie odbywało się zgodnie z programem nauczania narciarstwa zjazdowego Polskiego Związku Narciarskiego. Większość uczestników opanowała poziom średniozaawansowany. Cieszy nas fakt, iż dzieci chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach. Ich radość i zadowolenie było dla nas ogromną  motywacją do jeszcze lepszej pracy i poświęcenia się dla dobra dzieci – mówią instruktorzy narciarstwa zjazdowego Piotr Gorzka i Sebastian Prokop. Projekt sfinansowany został przez Gminę Miejską Nowe Miasto Lubawskie oraz zakłady produkcyjne z Grupy  Szynaka Meble znajdujące się na terenie Nowego Miasta Lubawskiego.

Więcej w tej kategorii: « Worek medali Moc jest w nas »