Wizyta przedszkolaków w salonie fryzjerskim

      Przedszkolaki z grupy „Biedronek” oraz z grupy „Leśne Ludki”, wraz ze swoimi wychowawczyniami Ewą Różańską i Anna Falkowską udały się do pobliskiego Salonu Fryzjerskiego Pani Magdaleny Wojtaszko. Dzieci mogły przyjrzeć się z bliska pracy fryzjera, a także zapoznać się z profesjonalnym sprzętem oraz wyposażeniem salonu fryzjerskiego. Najbardziej interesujące okazały się: szczotki do czesania, pędzle do malowania włosów, suszarki oraz sprzęt służący do strzyżenia w dzisiejszych czasach, a także taki, którym posługiwano się kiedyś. Kolejną atrakcją dla dzieci było oglądanie palet z kolorowymi pasemkami włosów. Wszyscy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się strzyżeniu, modelowaniu oraz farbowaniu włosów przez fryzjerkę.

Wycieczka do salonu fryzjerskiego sprawiła przedszkolakom wielką radość.

Za możliwość zwiedzania oraz cenną lekcję z zakresu doradztwa zawodowego dzieci podziękowały drobnym upominkiem.