Warsztaty Euroregionu Bałtyk

  • Galeria

W czwartek 7 marca 2019 roku dziewięcioro przedstawicieli Młodzieżowej Rady Miasta ze szkół podstawowych w Nowym Mieście Lubawskim wraz z opiekunami wzięło udział w warsztatach regionalnych pt. „Dostęp do informacji publicznej z perspektywy młodzieży”, organizowanych przez Stowarzyszenie Gmin RP Euroregionu Bałtyk w Elblągu.

W tym międzynarodowym wydarzeniu wzięło udział około stu uczestników z sieci Euroregionu Bałtyk, m.in. młodzież ze Szwecji, Litwy, Rosji i Polski, którą reprezentowali uczniowie z Gdańska, Gdyni, Sopotu, Dzierzgonia, Iławy i Nowego Miasta Lubawskiego.

Nowomiejska młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, które prowadzone były w języku angielskim, a dotyczyły korzystania z informacji publicznej oraz budżetowania partycypacyjnego poprzez grę ról.

Naszą szkołę reprezentowali – Patrycja Chmielewska, Kacper Dembler i Jakub Korytowski pod czujnym okiem nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 1 - pana Łukasza Leszczyńskiego oraz ze Szkoły Podstawowej nr 2 - pani Barbary Milewskiej.

Więcej w tej kategorii: « Sesja Młodzieżowej Rady Miasta