Pierwszacy w Straży Pożarnej

  • Galeria

3 kwietnia uczniowie z klasy I a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gołębiewską odwiedzili Straż Pożarną. Dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej pan Mirosław Ochlak opowiedział dzieciom, na czym polega praca strażaka oraz zaprezentował sprzęt strażacki. Dzieci miały okazję zobaczyć  wyjazd wozów strażackich na akcję gaszenia pożaru. Dużą atrakcją był zjazd strażaków po rurze. Pierwszacy z pomocą dowódcy JRG obejrzeli też wóz strażacki od środka. Na koniec przygotowano dzieciom pokaz sprawnościowy jednego ze strażaków, który wchodził po drabinie na wysokość 3 piętra z niesamowitą szybkością.
   Uczniowie wraz z wychowawczynią podziękowali za bardzo ciekawą lekcję i poświęcony im czas.
   Oczywiście po wizycie większość klasy postanowiła zostać strażakiem lub strażaczką.