Moc jest w nas

  • Galeria

Po wygranych Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych nasza reprezentacja zakwalifikowała się do Mistrzostw Województwa. W przepięknym,  bardzo urokliwym miejscu nad j. Lidzbarskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Dzieci i młodzież z naszego województwa toczyły zaciętą sportową walkę , zgodnie z zasadami fair play na dystansach od 800 m do 2000 m w różnych kategoriach wiekowych. Zmagania toczyły się w konkurencji lekkoatletycznej, odznaczającej się z jednej strony naturalnością, pięknem i prostotą ruchu  zaś z drugiej ogromną konkurencją.  Trasa biegu, dość płaska, cechowała się różnorodnością nawierzchni. Usytuowana tuż obok malowniczego i urzekającego ciało i duszę jeziora lidzbarskiego, była świadkiem bardzo miłego wydarzenia dla naszej szkoły. Uczniowie w składzie : Wojciech Skronik,  Maksymilian Deredas, Kacper Golubski, Alan Klimek, Dominik Kotewicz, Marcin Woldan w roczniku 2003-2005 wywalczyli w klasyfikacji drużynowej historyczne, cudowne II miejsce . Wynik uzyskany przez naszą reprezentację jest najcenniejszym sukcesem sportowym na przestrzeni wielu ostatnich lat. Najlepsza drużyna powiatu nowomiejskiego pokazała charakter, determinację, ogromną wolę walki także na szczeblu wojewódzkim. Wszyscy zasługują na wielkie słowa uznania. Natomiast to co pokazał Wojciech Skronik zaskoczyło wszystkich. W indywidualnej klasyfikacji zdobył I miejsce w swoim biegu na dystansie 2000 m. Kapitalnie rozegrany bieg taktycznie, zaowocował nietuzinkowym osiągnięciem. Jego bieg można porównać do geparda goniącego swoją zdobycz. Przemierzał z wielką lekkością kolejne metry, bezlitośnie pokonując rywali, zbliżał  się do upragnionej mety jako zwycięzca. Warto nadmienić, iż w zawodach powiatowych naszą drużynę wsparł  Jacek Ziółkowski.