Biedronki i Leśne Ludki w Bibliotece Miejskiej

  • Galeria

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z okazji tego święta,  przedszkolaki z grupy „Biedronki„ i „Leśne Ludki” wraz z wychowawczyniami p. Ewą Różańską oraz p. Anną Falkowską udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, która  zorganizowała bardzo atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych czytelników. Wprowadzeniem do tematu były zagadki o książce i H. Ch. Andersenie. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zabawach dydaktycznych i dyskusjach na tematy związane z książką. Wykonały również wiosenną zakładkę do książki oraz kolorowały wielkanocny obrazek. Przedszkolaki  doskonale spędziły czas w bibliotece. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.