Wycieczka klas V do Torunia

Dnia 23 maja odbyła się wycieczka klas piątych z wychowawczyniami Justyną Neumann i Bochenek oraz Anną Sapałą – Ponieważ do Torunia. Uczestnicy wycieczki byli w JUMP ARENIE – Parku Trampolin, gdzie mogli spożytkować nadmiar energii, doskonalić umiejętności akrobatyczne oraz pobawić się w basenach z gąbkami… Kolejnym punktem programu był udział w spektaklu teatralnym w Teatrze Baj Pomorski. „Dziób w dziób” to współczesny dramat sięgający do tradycji bajki zwierzęcej. Prezentował wyraźne typy i modele więzi międzyludzkich oraz mechanizmy rządzące grupą. Wskazywał na wartości, jakie niesie ze sobą Inność i zagrożenia płynące z postaw wobec niego wrogich i agresywnych. Przedstawienie wzbudziło dużo emocji i długie dyskusje dotyczące różnych zachowań ludzkich i ich konsekwencji. Ostatnią atrakcją było zwiedzanie Torunia i zakupienie pamiątek.