80. rocznica wybuchu II wojny światowej

  • Galeria

1 września obchodziliśmy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Z tej okazji przy pomniku, w miejscu pamięci,  pod Nawrą odbyły się uroczystości, w których wzięli udział uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły. Licznie zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję wysłuchać słów Burmistrza Nowego Miasta Lubawskiego pana Józefa Blanka oraz Wójta Gminy Nowe Miasto Lubawskie pana Tomasza Waruszewskiego. Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II, pan Jerzy Resicki, odczytał apel poległych, a krótkiej modlitwie za zmarłych przewodniczył ks. Proboszcz Zbigniew Markowski.  Rys historyczny przedstawiła uczennica klasy VIII b – Olga Grabowska, a uczennice z klas II a, V a, VIII a i VIII b przedstawiły krótki montaż słowno-muzyczny poświęcony tragicznym wydarzeniom września 1939 roku. Na zakończenie uroczystości kwiaty otrzymali kombatanci, a orkiestra z Miejskiego Centrum Kultury zagrała wiązankę pieśni żołnierskich.

Uczennice zostały przygotowane przez nauczycieli: Małgorzatę Gołębiewską, Magdalenę Kortes i Marka Piątkowskiego.