"Bądź widoczny - bądź bezpieczny"

  • Galeria

Dnia 10.09.2019 r. uczniowie pierwszych klas z wychowawcami uczestniczyli w prelekcji na temat bezpieczeństwa pod hasłem "Bądź widoczny - bądź bezpieczny", która odbyła się na terenie  Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim. W spotkaniu uczestniczyły

Głównym celem prelekcji było propagowanie przepisów ruchu drogowego wśród dzieci oraz promowanie „mody” na noszenie odblasków.

O bezpieczeństwie opowiadało dwóch policjantów dzielnicowych z Nowego Miasta Lubawskiego – mł. asp. Mateusz Soter i asp. szt. Paweł Cherkowski, którzy omówili zasady poruszania się po ulicy, chodniku oraz podczas jazdy rowerem. Ponadto policjanci podkreślili, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, które każdy uczeń powinien posiadać.

Koordynatorem spotkania był pan Ryszard Krzemieniewski, który pozyskał od sponsorów  upominki i gadżety odblaskowe dla dzieci. Uczniowie otrzymali kamizelki i chusty odblaskowe, odblaski na rękaw, zawieszki do plecaków, nalepki.

Nauczyciele z każdej szkoły otrzymali materiały edukacyjne do wychowania komunikacyjnego (filmy, gry, piosenki, książki, gry dydaktyczne, plansze edukacyjne). Spotkanie pierwszakom uatrakcyjnił pokaz samochodów Policji, Straży Miejskiej oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

 

Sponsorami imprezy byli :

Fabryka Mebli „Szynaka” Nowe Miasto Lubawskie

Senator Bogusława Orzechowska

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i autostrad Olsztyn

Firma „Porr” Warszawa

Krajowa Rada BRD Warszawa

Przedsiębiorstwo Drogowo-Budowlane Brodnica

Firma „Compensa”  Warszawa

Automobil Klub Nowe Miasto Lubawskie

Komenda Główna Policji Warszawa

„MIVA” Warszawa, PZU Warszawa

ZGPZ Warszawa, Centrum BRD Łódź

Lubawska Spółka Komunalna

„Toyota” Poland Warszawa, UM Gdynia

 

Atrakcją imprezy było także ważenie klas na wadze samochodowej (przez WITD o/Iława).