Wycieczka do Brodnickiego Parku Krajobrazowego

  • Galeria

26 września klasy II a i III a wzięły udział w lekcji przyrody w BPK – w Gaju Grzmięcy. Najpierw dzieci wysłuchały w sali edukacyjnej wykładu Pani ornitolog na temat ptaków żyjących w Parku i obejrzały ciekawą prezentację multimedialną z odgłosami ptaków. Następnie udaliśmy się w teren na ścieżkę edukacyjną o długości 3 km wzdłuż rzeki Skarlanki. Dzieci dowiedziały  się wiele ciekawostek na temat zwierząt żyjących w lesie i ich zwyczajach oraz roślinności. Podziwiały urokliwe zakątki przyrody, które o tej porze roku wyglądają przepięknie. Na koniec wędrówki uczestnicy odpoczęli nad jeziorem, posilając się kiełbaskami z grilla. Na szczęście pogoda nam bardzo dopisała, mimo nieciekawych prognoz. Było słonecznie i ciepło. Wycieczka była niezwykle pouczającą i ciekawą żywą lekcją przyrody. Opiekunami grupy były panie: Iwona Markuszewska, Hanna Kowalska i Małgorzata Gołębiewska.