Echa sportowych wydarzeń

  • Galeria

W sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się  Mistrzostwa Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców w roczniku 2005-2006. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn ( 3 męskie i 2 żeńskie ). Nasi uczniowie pokazali, że gra w siatkówkę nie jest im obca. Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce a dziewcząt pierwsze , które dało awans na Mistrzostwa Powiatu. Organizatorem zawodów byli nasi nauczyciele wychowania fizycznego.

        Mistrzostwa Powiatu odbyły się w MOSIR w Nowym Mieście Lubawskim. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn żeńskich , zwycięzców swoich gmin. Rozgrywki odbywały się system każdy z każdym. Nasza drużyna po wygraniu dwóch meczów ze szkołą z Mroczna i Bratiana i dwóch przegranych ze szkołami z Kurzętnika i Lipinek zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

        Kolejnym wydarzeniem sportowym , w którym nasi uczniowie brali udział były Mistrzostwa Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie w Piłce Nożnej Chłopców w roczniku 2007  i młodsi. Niestety turniej nie był łaskawy dla naszych młodych uczniów. Dwa mecze przegrane dały  ostatnie miejsce i brak awansu do dalszej fazy rozgrywek. Rywalizacja ze starszymi o rok uczniami była ciężka , ale owocna w nowe doświadczenia. Na efekty z pewnością nie długo będziemy czekać.  

        Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy biorąc udział w biegach przełajowych zorganizowanych na obiektach MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.  W przepięknej scenerii nowomiejskiego stadionu, przy sztucznym oświetleniu dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach od 100 m do 1500 m. Nasza reprezentacja w liczbie 26 osób zaprezentowała się doskonale, zdobywając 5 medali ( 4 srebrne i jeden brązowy ). Srebrne medale zdobyli : Tomasz Łęgowski, Antoni Falkowski, Aleksandra Kruszewska, Karol Józefowicz a brązowy Otręba Miriam. Najmłodszą uczestniczką zawodów została nasza uczennica Wiktoria Wasielewska.  

        Jesteśmy jako nauczyciele dumni i zadowoleni z postawy swoich uczniów. Sport jest dobrą szkołą kształtowania charakteru. Uczy min. umiejętności pokonywania własnych słabości i sprzyja wzmacnianiu odporności na stres, co nie bez znaczenia jest w życiu codziennym. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie drodzy uczniowie  „ Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska”  - Józef Piłsudski.