Wspomnienie Święta Niepodległości

W piątek, 8  listopada, w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości na pamiątkę 101 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Montaż słowno-muzyczny miał przede wszystkim przypomnieć tamte ciężkie czasy, ale także wzbudzić w nas refleksje. Część artystyczna wprowadziła zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających datę 11 listopada 1918 roku.

Akademię przygotowały: grupa przedszkolna – Biedronki oraz uczniowie klas: I A i VIII A pod kierunkiem pań: Emilii Krajnik, Anny Falkowskiej oraz Liliany Lisakowskiej. Dekorację wykonała pani Katarzyna Wiśniewska, a oprawę muzyczną przygotował pan Marek Piątkowski.

Uczestnicząc corocznie  w obchodach Święta Niepodległości dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.

Ponadto w ramach obchodów Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Drużynowy Turniej Szachowy . W rywalizacji o mistrzostwo szkoły wzięło udział sześć drużyn z klas: VA, VB, VIA, VI B.  Po zaciętej walce zwyciężyła drużyna z klasy V I a w składzie: Franciszek Hincmann, Wiktor Korytowski, Natalia Marcjańska, Patryk Kreński. Zwycięska drużyna 27.11.2019 r. będzie reprezentowała naszą szkołę na Mistrzostwach Powiatu w Drużynowym Turnieju Szachowym w Grodzicznie.

 Organizator turnieju Pani Justyna Neumann dziękuje  wszystkim uczestnikom za udział, a zwycięskiej drużynie życzy powodzenia na Mistrzostwach Powiatu.

Ponadto o godz. 11.11 wraz z wieloma szkołami w całej Polsce wzięliśmy udział w akcji „Szkoła do hymnu”, w ramach której wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali wspólnie cztery zwrotki „Mazurka Dąbrowskiego”.

Natomiast o godz. 12.00 odbył się happening „Radosna Niepodległość”, w ramach którego już po raz szósty mieszkańcy naszego miasta ustawili żywą biało-czerwoną flagę Polski. Zorganizowaliśmy go wspólnie z Młodzieżową Radą Miasta Nowego Miasta Lubawskiego, a za pomoc dziękujemy Straży Miejskiej, Straży Pożarnej i pracownikom Urzędu Miejskiego w Nowym Mieście Lubawskim.

Natomiast w dniu 11 listopada uczennice naszej szkoły recytacją wierszy uświetniły koncert pani Joanny Aleksandrowicz w Miejskim Centrum Kultury.