Góra Grosza w naszej szkole

Społeczność naszej szkoły wzięła udziałw XX edycji akcji charytatywnej Góra Grosza organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom w szkołach i przedszkolach w całej Polsce w dniach od 25 listopada 2019 do 2 stycznia 2020 roku.

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom  wychowującym się poza własną rodziną, w tym tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

Gromdziliśmy polskie monety groszowe, tzn. 1gr, 2gr, 5gr w myśl przysłowia Ziarnko do ziarnka a zbierze się miarka.
Zebrane grosze uczniowie przekazywali do dnia 8 stycznia 2020 r.  do szkolnego opiekuna akcji Góra Grosza- pani Żanety Cherkowskiej. Następnie uczniowie klasy Va na zajęciach dodatkowych prowadzonych w ramach projektu unijnego „Trening postaw kluczowych dla rynku pracy” segregowali zebrane monety oraz liczyli je. Wykazali się przy tym ogromną cierpliwością i pracowitością.

Okazało się, że dzięki zaangażowaniu uczniów naszej szkoły i ich rodziców zebraliśmy 318zł 84gr i tym samym 5- krotnie pobiliśmy ubiegłoroczny wynik! Ciekwostką jest, że nasza „góra” groszy ważyła 32, 5 kg. Potem monety zostały odpowiednio zapakowane i przekazane partnerowi akcji- Poczcie Polskiej.

Uczniowie, którzy wzięli udział w akcji, zostali nagrodzeni punktami dodatnimi oraz, co bardzo ważne, zyskali poczucie, że uczynili coś dobrego.

Dziękujemy za Wasze zaangażowanie!