Zimowe wspomnienia klasy II a

5 grudnia uczniowie z klasy II a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gołębiewską oraz z panią Justyną Neumann i panią Sylwią Wojenkowską, udali się na klasową wycieczkę do Torunia, która była mikołajkowym prezentem.
Pierwszym punktem programu wycieczki było Planetarium. Siedząc  w wygodnych fotelach dzieci obejrzały pokaz pt. ”Renifer Kometa” przygotowany na okres świąteczny.
Następnie zobaczyły wystawę interaktywną Geodium  poświęconą Ziemi jako planecie. Mogły samodzielnie eksperymentować, włączając odpowiednie przyciski, obejrzeć kolekcję skał i minerałów oraz instalacje pokazujące, jak zmieniała się nasza planeta na przestrzeni dziejów. Największą sensację  wzbudził wybuchający wulkan.
Po atrakcjach w Planetarium udaliśmy się na posiłek do McDonald’a, stamtąd do Żywego Muzeum Czekolady, gdzie dzieci brały udział w warsztatach wyrobu czekolady i pralin.
Pani prowadząca warsztaty zapoznała dzieci z całym procesem powstawania czekolady- od plantacji do tabliczki. Każde dziecko miało okazję posmakować prawdziwe ziarno kakao oraz stworzyć własną tabliczkę czekolady. Następnie ozdobić ją, zapakować i zabrać do domu.
W tak słodkim, czekoladowym  nastroju pożegnaliśmy Toruń ostatnim zdjęciem przy świątecznej choince na Rynku.
Dziękujemy pani Justynie Neumann oraz pani Sylwii Wojenkowskiej za pomoc w opiece nad dziećmi w czasie wycieczki i poświęcenie swego wolnego czasu.

 

Natomiast w dniach 2 i 9 grudnia uczniowie z klasy IIa wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gołębiewską , w ramach zajęć unijnych” Trening postaw kluczowych dla rynku pracy” poszli na zajęcia do Banku PKO.

Dzieci zostały zapoznane ze stanowiskami pracy w banku. Przeszły kurs obsługi bankomatu oraz wpłatomatu. Uczyły się, jak powinien zachować się klient banku.

Dziękujemy pani Agnieszce Orzechowskiej i wszystkim pracownikom Banku PKO za miłe przyjęcie i pouczające zajęcia.