Konkurs recytatorski

KONKURS   RECYTATORSKI

Szkoła Podstawowa nr3 im. Filomatów Nowomiejskich ogłasza konkurs recytatorski pt.

Nie ma lepszej pogody niż pogoda ducha!

1. Celekonkursu:
  2. Odkrywanie recytatorskich umiejętności uczniów.
  3. Popularyzacja piękna słowa mówionego.
  4.  Stwarzaniedzieci imłodzieży możliwości  zdrowej rywalizacji.
  5. Rozwijanie wśród uczniów  postaw kreatywnych.
  6. Motywowanie do optymizmu i pogody ducha poprzez kontakt z dziełem literackim.

II. Adresaci:

W konkursie mogą wziąć udział uczniowie klas V,VI i VIII.

1. Każdy uczestnik przygotowuje utwór poetycki lub fragment prozy o dowolnej tematyce, jednak utrzymany w nastroju pogodnym, radosnym, optymistycznym . Prezentacja nie powinna przekraczać 3-4 minut.
  2.  Uczniowie pragnący wziąć udział w konkursie nagrywają swoją recytację telefonem lub kamerką komputera, a filmik przesyłają na adres szkoły drogą elektroniczną. Jakość nagrania nie ma wpływu na ocenę recytacji.

IV. Termin:

Termin przesyłania filmików upływa 29 V 2020r. Adres mailowy Szkoły Podstawowej nr 3:

W temacie wiadomości proszę wpisać: konkurs recytatorski- pani Żaneta Cherkowska.

V. Warunki techniczne

1. Prezentacja wybranego wiersza lub fragmentu prozy nie może przekraczać 3-4 minut.
  2. Wszystkie prace  powinny  zawierać:
  3. imię, nazwisko autora, klasę,
  4.  autora wybranego do recytacji utworu.

Informacje te należy  przesłać na adres szkoły w wersji elektronicznej w formie załącznika.

1. Koordynatorem działań związanych z konkursem jest nauczycielka języka polskiego Żaneta Cherkowska.

VI. Gratyfikacja uczestników

1. Każdy uczestnik otrzyma punkty dodatnie za udział w konkursie.

2. Laureaci zostaną dodatkowo nagrodzeni oceną celującą wagi 3 z języka polskiego.

3. Zwycięzcy zostaną powiadomieni przez Librus lub pocztą elektroniczną.

Zapraszamy!!!