grudzień 2019

Śniadanie daje moc

Wzorem ubiegłego roku uczniowie klas I – III, wspólnie ze szkołami z całej Polski uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji pn. ŚNIADANIE DAJE MOC. Głównym celem podjętych działań było zwiększenie świadomości uczniów  na temat roli zdrowego odżywiania - jedzenia drugiego śniadania w szkole urozmaiconego o warzywa i owoce. Przygotowanie śniadania poprzedzone zostało zapoznaniem uczniów z piramidą zdrowia oraz omówieniem jej poszczególnych elementów. Najmłodszym przekazano również cenne informacje, które dotyczyły 12 zasad zdrowego odżywiania według Instytutu Matki i Dziecka. Rozmawiano też o higienie przygotowania posiłków  oraz o kulturze ich spożywania. Na udekorowanych odświętnie stolikach znalazły się kolorowe kanapki, owoce  i warzywa przyniesione przez dzieci. Uczniowie ze smakiem jedli przygotowane samodzielnie kanapki. Przy wspólnym stole wszystkim dopisywał apetyt i humor. Dzieci obiecały, że owoce i warzywa będą często gościły w ich jadłospisach.

Czytaj dalej...

Echa sportowych wydarzeń

W sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się  Mistrzostwa Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie w Siatkówce Dziewcząt i Chłopców w roczniku 2005-2006. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn ( 3 męskie i 2 żeńskie ). Nasi uczniowie pokazali, że gra w siatkówkę nie jest im obca. Drużyna chłopców zajęła drugie miejsce a dziewcząt pierwsze , które dało awans na Mistrzostwa Powiatu. Organizatorem zawodów byli nasi nauczyciele wychowania fizycznego.

        Mistrzostwa Powiatu odbyły się w MOSIR w Nowym Mieście Lubawskim. Do turnieju zgłosiło się 5 drużyn żeńskich , zwycięzców swoich gmin. Rozgrywki odbywały się system każdy z każdym. Nasza drużyna po wygraniu dwóch meczów ze szkołą z Mroczna i Bratiana i dwóch przegranych ze szkołami z Kurzętnika i Lipinek zajęła ostatecznie trzecie miejsce.

        Kolejnym wydarzeniem sportowym , w którym nasi uczniowie brali udział były Mistrzostwa Gminy Miejskiej Nowe Miasto Lubawskie w Piłce Nożnej Chłopców w roczniku 2007  i młodsi. Niestety turniej nie był łaskawy dla naszych młodych uczniów. Dwa mecze przegrane dały  ostatnie miejsce i brak awansu do dalszej fazy rozgrywek. Rywalizacja ze starszymi o rok uczniami była ciężka , ale owocna w nowe doświadczenia. Na efekty z pewnością nie długo będziemy czekać.  

        Święto Odzyskania Niepodległości uczciliśmy biorąc udział w biegach przełajowych zorganizowanych na obiektach MOSiR w Nowym Mieście Lubawskim.  W przepięknej scenerii nowomiejskiego stadionu, przy sztucznym oświetleniu dzieci i młodzież rywalizowali na dystansach od 100 m do 1500 m. Nasza reprezentacja w liczbie 26 osób zaprezentowała się doskonale, zdobywając 5 medali ( 4 srebrne i jeden brązowy ). Srebrne medale zdobyli : Tomasz Łęgowski, Antoni Falkowski, Aleksandra Kruszewska, Karol Józefowicz a brązowy Otręba Miriam. Najmłodszą uczestniczką zawodów została nasza uczennica Wiktoria Wasielewska.  

        Jesteśmy jako nauczyciele dumni i zadowoleni z postawy swoich uczniów. Sport jest dobrą szkołą kształtowania charakteru. Uczy min. umiejętności pokonywania własnych słabości i sprzyja wzmacnianiu odporności na stres, co nie bez znaczenia jest w życiu codziennym. Gratulujemy i dziękujemy wszystkim uczniom reprezentującym naszą szkołę i życzymy dalszych sukcesów. Pamiętajcie drodzy uczniowie  „ Być zwyciężonym i nie ulec to zwycięstwo. Zwyciężyć i osiąść na laurach to klęska”  - Józef Piłsudski.

Czytaj dalej...

Mali wolontariusze

W dniach  18 i 25 listopada uczniowie  z klasy II a pod opieką wychowawczyni   Małgorzaty Gołębiewskiej w ramach zajęć unijnych „Trening postaw kluczowych dla rynku pracy” odwiedzili   przychodnię dla zwierząt „ Kubuś”.

Głównym celem wizyty było przeprowadzenie wywiadu  z lekarzem weterynarii  i  zapoznanie się z tym zawodem.

Dzieci zadawały mnóstwo pytań, które  wcześniej  przygotowały, a pani doktor udzielała na nie wyczerpujących odpowiedzi.

Spotkanie umilali nam pacjenci przychodni- pieski i mały kotek. Najwięcej entuzjazmu wśród dzieci wzbudził piesek – Karmelek, który cierpliwie wykonywał  komendy, a było ich niemało.

Dzieci podarowały karmę i przysmaki dla zwierząt ze schroniska. Pani doktor przyjęła uczniów klasy drugiej do grona wolontariuszy.

Dziękujemy pani doktor Ewelinie Wyrzykowskiej  i wszystkim pracownikom przychodni „Kubuś” za miłe przyjęcie i ciekawe zajęcia.

 

Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS