kwiecień 2019

Komunikat Dyrektora Szkoły w sprawie zajęć dydaktycznych od dnia 24 kwietnia

Komunikat nr 5 / 2018 – 2019

Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3

im. Filomatów Nowomiejskich

w Nowym Mieście Lubawskim

 

 

            Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 informuje, że w Szkole Podstawowej nr 3            im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim strajk nauczycieli jest kontynuowany. Od 24.04.2019 r. zajęcia dydaktyczne dla wszystkich grup uczniowskich będą realizowane zgodnie z planem.

 

Czytaj dalej...

Komunikat Dyrektora Szkoły

Komunikat 4/2019 – 2020

Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich

 

W sprawie organizacji zajęć w dniach wolnych od zajęć dydaktycznych:

W okresie świątecznym (18, 19 i 23 kwietnia) na terenie szkoły będzie funkcjonowała świetlica przedszkolna i szkolna.

- świetlica przedszkolna od godz. 7:00 do 17:00 w Pawilonie

- świetlica szkolna (klasy SP I-V) od 8:00 do 16:00 w sali nr 7 (budynek główny szkoły).

Proszę o zgłaszaniu udziału dzieci w zajściach świetlicowych pod numerem szkoły 564742271.

 

Czytaj dalej...

Komunikat dyrektora szkoły

Komunikat nr 3/2019

Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich

w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 11 kwietnia 2019 r.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim informuje o zmianach organizacji pracy szkoły :

- Egzamin klas ósmych odbędzie się zgodnie z harmonogramem w dniach 15-17 kwietnia 2019 r. w salach lekcyjnych

- W przedszkolu funkcjonuje świetlica, w której są nadal realizowane zajęcia opiekuńcze dla dzieci, których rodzice nie są w stanie zapewnić opieki.

- Szkoła bierze udział w Jarmarku Wielkanocnym 14 kwietnia 2019 r. na nowomiejskim rynku. Prosimy uczniów i ich rodziców o przynoszenie ciast na Rynek od godz. 9.00 do godz. 10.00. Odpowiedzialne za ich sprzedaż będą panie: Kinga Ochlak, Wioletta Ochlak, Karina Angowska i Marika Leszko. Pieniądze ze sprzedaży ciast zostaną przeznaczone na zabawki dla uczniów grup przedszkolnych oraz założenie ogródka warzywnego jako pomocy dydaktycznej dla naszych uczniów.

- Pracownicy szkoły kontynuują strajk do odwołania. Na prośbę rodziców i naszych uczniów strajkujący pracownicy zdecydowali się o przejściu w strajk rotacyjny na okres egzaminów gimnazjalnych i egzaminów klas ósmych.

 

 

                                                                 Dyrektor szkoły

                                                        Bożena Rutkowska-Marciniak

Czytaj dalej...

Biedronki i Leśne Ludki w Bibliotece Miejskiej

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci to święto, które obchodzimy 2 kwietnia, w dzień urodzin duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena. Z okazji tego święta,  przedszkolaki z grupy „Biedronki„ i „Leśne Ludki” wraz z wychowawczyniami p. Ewą Różańską oraz p. Anną Falkowską udały się do Miejskiej Biblioteki Publicznej, która  zorganizowała bardzo atrakcyjne zajęcia dla najmłodszych czytelników. Wprowadzeniem do tematu były zagadki o książce i H. Ch. Andersenie. W trakcie spotkania dzieci wzięły udział w zabawach dydaktycznych i dyskusjach na tematy związane z książką. Wykonały również wiosenną zakładkę do książki oraz kolorowały wielkanocny obrazek. Przedszkolaki  doskonale spędziły czas w bibliotece. Po takiej wizycie na pewno wzrośnie liczba najmłodszych czytelników.

 

Czytaj dalej...

W krainie baśni

28 marca dzieci z grupy „Leśne Ludki”, przygotowane przez Annę Falkowską,  brały udział w Nowomiejskim Przeglądzie „W krainie baśni”, który odbył się  w Szkole Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Nowym Mieście Lubawskim. Reprezentanci naszej szkoły przedstawili adaptację baśni Hansa Christiana Andersena pt. „Księżniczka na ziarnku grochu”.

Mali aktorzy z wielkim zaangażowaniem i wytrwałością ćwiczyli swoje role podczas zajęć rozwijających kreatywność muzyczno-ruchową, które odbywały się w ramach Projektu „Rozwój kompetencji wychowanków przedszkoli gminy miejskiej Nowe Miasto Lubawskie”.

Dzieci w przepięknych strojach, wspaniale wcieliły się w swoje role, a ich występ nagrodzony został gromkimi brawami. Popisom aktorskim przyglądali się rodzice 6-latków, którym wychowawczyni bardzo dziękuje za pomoc w przygotowaniu dzieci do tak wspaniałego występu. 

 Każdy uczestnik Przeglądu otrzymał piękną książkę i słodki upominek. Dla grup przygotowane były piękne dyplomy.

 

Czytaj dalej...

Moc jest w nas

  • Dział: Sport

Po wygranych Mistrzostwach Powiatu w Drużynowych Biegach Przełajowych nasza reprezentacja zakwalifikowała się do Mistrzostw Województwa. W przepięknym,  bardzo urokliwym miejscu nad j. Lidzbarskim odbyły się Mistrzostwa Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego. Dzieci i młodzież z naszego województwa toczyły zaciętą sportową walkę , zgodnie z zasadami fair play na dystansach od 800 m do 2000 m w różnych kategoriach wiekowych. Zmagania toczyły się w konkurencji lekkoatletycznej, odznaczającej się z jednej strony naturalnością, pięknem i prostotą ruchu  zaś z drugiej ogromną konkurencją.  Trasa biegu, dość płaska, cechowała się różnorodnością nawierzchni. Usytuowana tuż obok malowniczego i urzekającego ciało i duszę jeziora lidzbarskiego, była świadkiem bardzo miłego wydarzenia dla naszej szkoły. Uczniowie w składzie : Wojciech Skronik,  Maksymilian Deredas, Kacper Golubski, Alan Klimek, Dominik Kotewicz, Marcin Woldan w roczniku 2003-2005 wywalczyli w klasyfikacji drużynowej historyczne, cudowne II miejsce . Wynik uzyskany przez naszą reprezentację jest najcenniejszym sukcesem sportowym na przestrzeni wielu ostatnich lat. Najlepsza drużyna powiatu nowomiejskiego pokazała charakter, determinację, ogromną wolę walki także na szczeblu wojewódzkim. Wszyscy zasługują na wielkie słowa uznania. Natomiast to co pokazał Wojciech Skronik zaskoczyło wszystkich. W indywidualnej klasyfikacji zdobył I miejsce w swoim biegu na dystansie 2000 m. Kapitalnie rozegrany bieg taktycznie, zaowocował nietuzinkowym osiągnięciem. Jego bieg można porównać do geparda goniącego swoją zdobycz. Przemierzał z wielką lekkością kolejne metry, bezlitośnie pokonując rywali, zbliżał  się do upragnionej mety jako zwycięzca. Warto nadmienić, iż w zawodach powiatowych naszą drużynę wsparł  Jacek Ziółkowski.

Czytaj dalej...

Pierwszacy w Straży Pożarnej

3 kwietnia uczniowie z klasy I a wraz z wychowawczynią Małgorzatą Gołębiewską odwiedzili Straż Pożarną. Dowódca jednostki ratowniczo- gaśniczej pan Mirosław Ochlak opowiedział dzieciom, na czym polega praca strażaka oraz zaprezentował sprzęt strażacki. Dzieci miały okazję zobaczyć  wyjazd wozów strażackich na akcję gaszenia pożaru. Dużą atrakcją był zjazd strażaków po rurze. Pierwszacy z pomocą dowódcy JRG obejrzeli też wóz strażacki od środka. Na koniec przygotowano dzieciom pokaz sprawnościowy jednego ze strażaków, który wchodził po drabinie na wysokość 3 piętra z niesamowitą szybkością.
   Uczniowie wraz z wychowawczynią podziękowali za bardzo ciekawą lekcję i poświęcony im czas.
   Oczywiście po wizycie większość klasy postanowiła zostać strażakiem lub strażaczką.

Czytaj dalej...

Komunikat w sprawie zmiany organizacji pracy szkoły od dnia 8 kwietnia 2019 r.

Komunikat nr 2/2019

Dyrektora Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich

w sprawie zmiany organizaji pracy szkoły od dnia 8 kwietnia 2019 r.

w Nowym Mieście Lubawskim z dnia 05 kwietnia 2019 r.

 

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Nowym Mieście Lubawskim informuje, że w wypadku strajku w naszej placówce zmienia się organizacja pracy szkoły :

- Rekolekcje będą przebiegały zgodnie z planem, uczniowie klas I – III będą uczestniczyły w rekolekcjach i Mszy Świętej w Kościele – rodziców proszę o przyprowadzenie i odebranie dzieci – 11:15 – 12:30 – opieka w Kościele : P. I. Markuszewska i P. A. Mossakowska,

- Uczniowie klas starszych mają rekolekcje w szkole na sali gimnastycznej, pod opieką Ks. A. Waksa i P. B. Rutkowskiej - Marciniak,

- W trzecim dniu rekolekcji 10.04.2019r. spotkanie rekolekcyjne klas VII - VIII i IV – V odbędzie się w Wincentówce,

- Na terenie szkoły od 08.04.2019r. będzie funkcjonowała świetlica dla dzieci przedszkolnych, świetlicowych, których rodzice nie są w stanie zapewnić im opieki. Opiekun P. T. Kasprowicz i P. H. Graczyk,

- Uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach zorganizowanych przez Miejskie Centrum Kultury i Biblioteki Miejskiej od godz. 08:00 do 15:00 od 08.04.2019r. . Dyrektorzy tych placówek zapraszają na zajęcia warsztatowe.

O dalszym przebiegu pracy szkoły poinformujemy w następnym komunikacie.

 

                                                                                               Dyrektor szkoły

                                                                                   mgr Bożena Rutkowska-Marciniak

 

Czytaj dalej...

Opieka nad uczniami podczas rekolekcji

Przydział opiekunów dla uczniów w czasie rekolekcji 2019

 

  1. Rodziców uczniów klas I – II prosimy o doprowadzenie dzieci do szkoły - jeżeli  na mszę o godz. 11.15 i odebranie z kościoła po nauce rekolekcyjnej  ok. 12.30. Opiekę nad uczniami w kościele będzie pełnić Pani I. Markuszewska.
  2. Uczniowie klas VII – VIII i III Gimnazjum spotykają się o godz. 9.15 przed kościołem z Panią B.Rutkowską – Marciniak i ks.A.Waksem, którzy po mszy przyprowadzają uczniów do szkoły na naukę rekolekcyjną o godz.10.15(sala gimnastyczna).
  3. Rodziców uczniów klas  IV – V  prosimy o doprowadzenie dzieci  do szkoły na godz. 9.15, a następnie uczniowie zostaną przeprowadzeni przez Panią I.Markuszewską  do kościoła na mszę o godz. 10.15.
  4. 10.04.2019 – nauki rekolekcyjne dla klas IV – V i VII – VIII w „Wincentówce”.
Czytaj dalej...
Subskrybuj to źródło RSS