„Zdrowe odżywianie” w przedszkolu

Dzieci z grup przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 3, w październiku 2020 roku zostały wprowadzone w temat zdrowego odżywiania. Dzieci dowiedziały się, czym jest Piramida Zdrowego Odżywiania oraz jakie produkty należy spożywać, aby być zdrowym i pełnym energii. Nauczyciele przedstawili propozycje pożywnych śniadań i obiadów.

Dzieci mogły wcielić się w kucharzy i stworzyć propozycje zdrowych przekąsek z pokrojonych już owoców i warzyw. Z pomocą nauczyciela przygotowały również pełnowartościowy i smaczny koktajl, którym poczęstowały klasy pierwsze szkoły podstawowej. Podopieczni byli bardzo zaangażowani i zadowoleni taką formą zajęć.

Celem nauczycieli było nie tylko urozmaicenie zajęć, lecz również promowanie zdrowego stylu życia. Okres wczesnego dzieciństwa wiąże się z nauką prawidłowych zachowań i nawyków, które są kontynuowane w dalszym etapie dorastania. Ponadto dzieci miały możliwość integracji z innymi grupami w Przedszkolu oraz klasami pierwszymi.

Zdrowe odżywianie jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka, to dzięki prawidłowej segregacji i klasyfikowaniu produktów tworzy się pełnowartościowe posiłki, które zawierają nie tylko tzw. puste kalorie, lecz są źródłem witamin i błonnika.

Przedszkole, do którego uczęszczają nasi najmłodsi jest miejscem, w którym nadrzędne jest promowanie zdrowego stylu życia i nauka, że posiłki powinny być urozmaicone, zdrowe i smaczne. Dzieci widząc to, czego uczy przedszkole przenoszą prawidłowe nawyki do swoich domów, a w dalszym etapie edukacji również przekazują prawidłowe nawyki rówieśnikom.