„Dbamy o zęby”

W marcu 2021 roku dzieci z oddziałów przedszkolnych miały możliwość zapoznania się z tematem dbania o zęby. Promowanie zdrowia wiąże się z przejawem zachowań mających pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne, fizyczne i społeczne. XXI wiek poprzez szereg mass mediów nakłania do spożywania dużych ilości cukrów, czego efektem jest występująca u dzieci próchnica. Dbanie o zęby należy propagować już od najmłodszych lat, gdyż zdrowe zęby mleczne, ustępują miejsca zdrowym zębom stałym. Jeśli nie będzie utrzymywało się takiego stanu, bardzo prawdopodobne są problemy z zębami w przyszłości. Wychowawcy z oddziałów przedszkolnych przedstawili dzieciom profilaktykę dbania o zdrowe uzębienie m. in sposób szczotkowania zębów, czas jaki należy poświęcić na mycie oraz propozycje zdrowych przekąsek, które wzmacniają szkliwo. Dzieci po krótkiej prezentacji zastosowały rady nauczycieli w praktyce, poprzez umycie zębów. Ponadto poznały również zawód Dentysty i poprzez ćwiczenie graficzne ukazały jak powinien wyglądać zdrowy ząb.