Dzień Ziemi

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Międzynarodowy Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Okazuje się, że eko – maluchy z nowomiejskiej „Trójki” uczciły święto. Nasze przedszkolaki także uczą się, jak żyć ekologicznie. Szczególnie zastanawiały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny. Przedszkolaki z grupy Smerfów oraz Pszczółek zaprezentowały, krótkie inscenizacje. Okazało się, że przedszkolaki świetnie znają problematykę ekologiczną i wszyscy otrzymali okolicznościowe odznaki. Właśnie w tym dniu zastanawialiśmy się, skąd się biorą motyle, jak sadzić drzewa i czemu śpiewają ptaki. Przyroda to nieodłączny element naszego życia, więc dbanie o nią jest naszym obowiązkiem. Dlatego od najmłodszych lat uczymy dzieci zasad recyklingu oraz kształtujemy w nich postawę ekologiczną. Inscenizacja „KRÓLEWNA ŚNIEŻKA I EKOLUDKI ” przygotowana przez wychowawczynie Kingę Szczechla oraz Sylwię Wojenkowską — oczywiście o tematyce ekologicznej, ukazała jak wielkie znaczenie dla życia Ziemi ma równowaga we wszechświecie. Dzieci tego dnia miały bardzo dużo pozytywnych wrażeń.