Sprzed komputera na bieżnię

 Po powrocie ze świata wirtualnego na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich przeprowadzony został Bieg sztafetowy z Okazji Święta Szkoły w którym wystartowało ponad 120 uczniów z klas I-VII. Każda klasa miała 30 minut, aby pokonać jak największy dystans. Uczeń przebiegał jedno okrążenie i przekazywał w wyznaczonej strefie zmian pałeczkę sztafetową kolejnej osobie. Chętni biegacze mogli powtórzyć dystans w kolejnych zmianach. W sumie uczniowie przez 3 godziny zmagań przebiegli dystans większy niż długość biegu maratońskiego bo 42 300 m. Wychowawcy klas dobrze przygotowali swoich podopiecznych i uczniowie z dużą radością, wspierani przez doping rówieśników, walczyli o kolejne metry odległości. Po zakończonym biegu każdy uczestnik otrzymał sok i jabłko. Nad prawidłowym przebiegiem udanego wydarzenia sportowego czuwali nauczyciele wychowania fizycznego Justyna Neumann i Sebastian Prokop z wychowawcami klas.

Podsumowanie biegu:

Klasa Ia –  6480m

Klasa IIa – 6660m

Klasa IIb – 7380m

Klasa IIIa – 7380m

Klasa VIb – 6840m

Klasa VII – 7560m

Wszyscy spisali się na medal!