„Pomagamy – całodobowa infolinia”

„Pomagamy” – całodobowa infolinia

W poniedziałek 6 września została uruchomiona całodobowa, bezpłatna i ogólnopolska infolinia, na którą mogą zgłaszać się dzieci, rodzice oraz pedagodzy. Jej celem jest profilaktyka problemów dzieci i młodzieży, a także izolacji społecznej spowodowanej pandemią Covid – 19. Dzwoniąc na infolinię, możesz skorzystać z pomocy doświadczonych psychologów.

Zdalne nauczanie, zdalna praca, ograniczenie kontaktów międzyludzkich – pandemia koronawirusa wprowadziła w nasze życie wiele ograniczeń. Po okresie izolacji społecznej wiele młodych osób ma problem z ponownym odnalezieniem się w społeczeństwie, w tym kontakcie z rówieśnikami. Samotność, brak wsparcia, poczucie odrzucenia społecznego może doprowadzić do pogorszenia się stanu psychicznego dziecka. Dlatego w trosce o dobro najmłodszych została uruchomiona specjalna infolinia „Pomagamy”.

Infolinia jest bezpłatna, całodobowa i ogólnopolska. Korzystając z niej, możesz otrzymać wsparcie od specjalistów, którzy są gotowi do świadczenia pomocy nawet w najtrudniejszych przypadkach. Infolinia jest miejscem, w której zarówno dziecko, jak i rodzic czy pedagog otrzyma pomoc od doświadczonych psychologów. Wszystkie działania są bezpłatne i anonimowe.

Kontaktować możesz się pod numerem telefonu 800 800 605, a także za pośrednictwem kontaktu mailowego pomagamy@1815.pl