Światowy Dzień Pierwszej Pomocy

11 września obchodziliśmy Światowy Dzień Pierwszej Pomocy, z tej okazji

13 września 2021 r. w zerówkach grupy Smerfów oraz Pszczółek  gościliśmy Panią, która z zawodu jest pielęgniarką oraz Pana, który z zawodu jest ratownikiem medycznym. Na początku spotkania zaproszeni goście wyjaśnili na czym polega ich praca.

W trakcie spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób należy prawidłowo wykonać opatrunek medyczny oraz zapoznały się z dostępnymi środkami opatrunkowymi. Ponadto przedszkolaki miały możliwość bandażowania.

Ważnym punktem spotkania były praktyczne ćwiczenia na fantomie. Początkowo dzieci przyglądały się czynnościom wykonywanym przez naszych gości, a następnie według wskazówek próbowały naśladować masaż serca oraz sztuczne oddychanie. Przedszkolaki dowiedziały się również w jaki sposób wezwać pomoc, jak rozmawiać przez telefon  z dyspozytorem pogotowia ratunkowego.

Na koniec wizyty nasze Przedszkolaki podziękowały za poświęcony czas i przekazanie tak wielu cennych informacji, a w dowód wdzięczności wręczyły pamiątkowe aniołki.