Dzień Kropki

15 września nasze przedszkole świętowało Międzynarodowy Dzień Kropki. To święto, które od 2008 roku stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

Dzieci ubrane w wielokolorowe stroje na których nie zabrakło kropek oddawały się zabawom i zadaniom przygotowanym przez nauczyciela. Została przeprowadzona pogadanka na temat talentów dzieci i wyjątkowości każdego z nich. Prowadzący przygotowali szereg atrakcji m in. Foto-budkę, ćwiczenia graficzne, zabawy muzyczno – ruchowe i piękne balony wypełnione kropeczkami. Dzień upłynął szybko i w bardzo miłej atmosferze.