„Bądź widoczny- bądź bezpieczny”

„Bądź widoczny – bądź bezpieczny !” – pod takim hasłem odbyło się w naszej szkole w piątek – 17.09.2021r. spotkanie uczniów klasy pierwszej z zaproszonymi gośćmi z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lub. dzielnicowymi – p. aspirantem Mateuszem Soterem i p. sierżantem sztabowym Dawidem Cichoniem.

Współorganizatorem spotkania był p. Ryszard Krzemieniewski – animator kultury w Nowym Mieście Lub. Dzieci wysłuchały opowiadań czytanych przez panów policjantów, a następnie aktywnie uczestniczyły w pogadance na temat bezpiecznej drogi do szkoły. Dowiedziały się, dlaczego odblaski odgrywają tak ważną rolę w bezpieczeństwie. Pierwszacy zaprezentowali gościom przygotowaną krótką inscenizację muzyczną pt. ”W drodze do szkoły”, w której pokazali, że zasady poruszania się po drodze nie są im obce. Na koniec spotkania każdy uczeń otrzymał upominki: kamizelkę i czapeczkę odblaskową, worek, opaskę, zawieszkę, świecący znaczek odblaskowy, książeczkę, a szkoła otrzymała materiały dydaktyczne – płyty oraz gry planszowe.

Sponsorami upominków byli: Fabryka Mebli  „ Szynaka  NML”, GDDH-A Olsztyn, PZU  – W-wa, „Auto-Land” Olsztyn, Automobil Klub Nowomiejski, Towarzystwo Ubezpieczeniowe „Compensa”