Memoriał im. Marka Kowalskiego.

W dniu 17 września 2021 r. odbyły się Wieczorne Otwarte Lekkoatletyczne Mistrzostwa Powiatu Nowomiejskiego, będące także II Memoriałem im. Marka Kowalskiego. Wśród licznie przybyłych zawodników, nawet z odległych zakątków naszego województwa byliśmy i my. Ostatecznie w zawodach wystartowała 12 osobowa reprezentacja naszej szkoły z klas IV-VIII w składzie: Kłosowska Julia, Górska Lena, Perłowska Anita, Kruszewska Aleksandra, Falkowski Antoni, Kobusiński Ignacy, Wiśniewski Oliver, Domińczak Gordian, Pokojski Kewin, Micek Filip, Hincmann Franciszek, Wiśniewski Błażej. Uczniowie z bogatej gamy konkurencji przygotowanych przez organizatorów wzięli udział w biegach na dystansach: 60 m, 100 m, 300 m, 600 m oraz w skoku w dal w dwóch kategoriach wiekowych ( 2011 – 2009 i 2008 – 2007). Zawody odbyły się w cudownej atmosferze, której dodatkowo przyświecały jupitery nadając zawodom niepowtarzalny klimat, okraszony nutką świeżego i wilgotnego powietrza. Jesteśmy zadowoleni z postawy naszych uczniów. Ich radość, uśmiech, wola walki były bezcenne.  Na ogromne brawa zasługują wszyscy uczniowie. Nasza reprezentacja zdobyła jeden złoty medal. Tego osiągnięcia dokonał Antoni Falkowski – uczeń klasy V a, który w biegu na 60 m okazał się bezkonkurencyjny i zwyciężył z rewelacyjnym czasem 8,65 s. BRAWO!!!