Niedziela Cittaslow ze Świętem Pieczonego Ziemniaka za nami

Już po raz 10. , 26 września br. w naszej szkole, na boisku szkolnym, został zorganizowany w ramach niedzieli Cittaslow, która ma na celu  integrację społeczeństwa wokół wartości opartych na regionie zarówno w zakresie żywności jak i tradycji, festyn połączony  ze  Świętem Pieczonego Ziemniaka.  

Swoją obecnością zaszczycił nas Burmistrz Miasta pan Józef Blank, przewodniczący Rady Miejskiej pan Andrzej Nadolski, radni miejscy – panowie: Rafał Bogucki, Krzysztof Hoppe, Adam Kłosowski i Jarosław Oelberg, prezes UTW pani Elżbieta Grzonkowska, Dyrektor Miejskiego Centrum Kultury pani Katarzyna Olęcka, dyrektorzy nowomiejskich szkól podstawowych – panowie: Zbigniew Domżalski i Jerzy Resicki oraz przewodniczący Rady Rodziców pan Łukasz Okołowski.

 Już na początku imprezy najmłodszych uczestników festynu rozgrzał pan Maciej Remiszewski, który zachęcił naszych milusińskich do zabawy. Nagrody i zaproszenia na lekcje tańca zachęciły dzieci i dorosłych do udziału w konkursach. Przed licznie zgromadzoną  publicznością  zaprezentowali swoje zdolności artystyczne  i taneczne  uczniowie, w tym również najmłodsi przedstawiciele naszej społeczności szkolnej, czyli przedszkolaki .

Dla tych, którzy zdecydowali się odwiedzić szkołę w ten piękny słoneczny dzień, przygotowano mnóstwo atrakcji, między innymi przejazdy bryczką, jazdę na kucyku, możliwość wejścia do wozu strażackiego, konkursy plastyczne, malowanie twarzy, zaplatanie warkoczyków oraz licytacja obrazów naszych absolwentów, które zostały namalowane przez uczniów zrzeszonych w kole artystycznym „GIM ART.”

Miłym akcentem podczas imprezy było przekazanie karmy oraz akcesoriów dla zwierząt, której zbiórkę zorganizowała Pani Liliana Lisakowska wraz z uczniami naszej szkoły, przedstawicielkom Stowarzyszenia Ochrony Zwierząt „Przytul Psisko”.

Ogromne zainteresowanie przybyłych wzbudziły stoiska z żywnością, wszystkim smakowały ciasta, pyszne przekąski, słynne kluski, frytki, wata cukrowa, chleb ze smalcem. Nie zabrakło stoisk z rękodziełem oraz z lokalną, swojską żywnością. Na stołach kusiły ciasta, które nabyć można było w bardzo przystępnych cenach.

Dochód z festynu zostanie przeznaczony między innymi na zakup zabawek, gier planszowych, klocków i książeczek dla dzieci z przedszkola.

Warto dodać, że dopisała pogoda, dopisali goście, panowała serdeczna atmosfera oraz pozyskano fundusze na rzecz szkoły.

Dziękujemy wszystkim za udział w festynie i zapraszamy na kolejne imprezy, które będziemy organizować w naszej szkole.