Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w grupach „0”

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, to dzień, który stwarza kolejną okazję do wprowadzenia przedszkolaków w magiczny świat bajek. Celem akcji jest promowanie głośnego czytania dzieciom, nabywanie przyjemności z czytania i słuchania, a także poczucia przynależności do społeczności czytelniczej. W ramach tej akcji grupę „Pszczółek” i „Smerfów” odwiedziła Pani Dyrektor Ewelina Niścigorska-Bojarska, która jako narrator czytała wspólnie z wychowawczyniami Panią Kingą i Panią Sylwią – bajkę „Złotowłosa i trzy Misie”. Dzieci w skupieniu i zaciekawieniu słuchały bajkę. Okazji do czytania dzieciom jest wiele i powinniśmy robić to jak najczęściej zarówno w domu, jak i w przedszkolu. Czytanie na głos stymuluje rozwój dzieci, wzbogaca ich słownictwo oraz rozwija wyobraźnię. Warto i trzeba czytać dzieciom! Tej zasady się trzymamy i codziennie głośno czytamy! Dzieci po wysłuchaniu bajki otrzymały od Pani Dyrektor kuferki edukacyjne na dobry start w przedszkolu. Dzisiejszy dzień był był kolejnym dniem pełnym emocji i radości.