Dzień Tabliczki Mnożenia

Dnia 30 września 2021 r. odbył się finałowy konkurs w ramach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia obchodzonego w naszej szkole. Udział w nim wzięli Mistrzowie Tabliczki Mnożenia poszczególnych klas. Z klasy IV a – Anita Perłowska i Ignacy Kobusiński, z klasy V a – Ksawery Szwaracki i Miłosz Kuca, z klasy VII b – Oliwia Brzeska i Ignacy Dąbkowski, z klasy VII c – Julia Heyka i  Julia Lubczyńska, z klasy VIII a – Wiktoria Leszko i Patryk Kreński oraz z klasy VIII b – Oliwia Rudnicka i Bartosz Kuca. W finale każdy z uczestników obliczał po 20 przykładów z tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie 100. Najszybszy uczeń wykonał poprawnie obliczenia w czasie 37 sekund, jednakże miał on 1 błąd. Mistrzem Tabliczki Mnożenia Szkoły Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich w Nowym Mieście Lubawskim w roku szkolnym 2021/2022 została OLIWIA  BRZESKA. Ukończyła liczenie jako trzecia, ale tylko ona policzyła wszystkie przykłady bezbłędnie. GRATULUJEMY!!!!