VI MEMORIAŁ IM. KAZIMIERZA OKOŁOWSKIEGO

W dniu 1.10.2021 r. na nowomiejskim stadionie odbył się VI Memoriał im. Kazimierza Okołowskiego – lokalnego działacza sportowego, sponsora wielu wydarzeń sportowych, byłego zawodnika. Zawody kończyły sezon lekkoatletyczny na bieżni w naszym mieście. Wśród licznie przybyłych zawodników z różnych stron województwa, a nawet z zagranicy na starcie zameldowała się również nowomiejska trójka. Szesnastoosobowa drużyna z klas IV-VIII w składzie : Kłosowska Julia, Górska Lena, Perłowska Anita, Kaczerzewska Dominika, Wiśniewski Oliver, Kuca Kacper, Orzechowska Laura, Domińczak Gordian, Falkowski Antoni, Sławiński Oskar, Kruszewska Aleksandra, Skonieczka Dominik, Micek Filip, Hincmann Franciszek, Wiśniewski Błażej, Pokojski Kewin zaprezentowała godnie swoją szkołę. Każdy z uczniów pokazał ducha walki, wolę zwycięstwa i osiągania jak najlepszych wyników na miarę swoich możliwości. Pierre de Coubertin, twórca idei nowożytnych igrzysk olimpijskich podkreślał, że w zmaganiach sportowych „ważny jest udział, nie zwycięstwo”. Zawody pokazały, że sport łączy jak nic innego. W memoriale pojawiły się drużyny stworzone przez zawodników z różnych miejscowości, a nawet państw, zróżnicowane wiekowo po to, by stanąć wspólnie do uczciwej i równej walki. Wieczorne zmagania sportowe w blasku świateł były okazją dla młodych sportowców do zaprezentowania się w wielu konkurencjach lekkoatletycznych. Nasi uczniowie wybrali konkurencje biegowe na 60 m, 100 m i 300 m oraz konkurencję skocznościową – skok w dal. Wszyscy zasłużyli na uznanie i wielkie brawa za wspaniałe reprezentowanie swojej szkoły. Super występ zaliczył Antoni Falkowski, uczeń klasy Va zdobywając srebrny medal w biegu na 60 m oraz brązowy w skoku w dal w kategorii wiekowej 2009 – 2011. Dziękujemy naszym uczniom za włożony wysiłek i podjęcie wyzwania. Mamy nadzieję, że każdy z zawodów wrócił do domu zadowolony, z solidnym bagażem doświadczenia startowego, z motywacją do dalszych treningów, by za rok powalczyć o jeszcze lepsze rezultaty.