Kolorowy Tydzień

Po raz kolejny uczniowie klas I – III wzięli udział w akcji KOLOROWY TYDZIEŃ zorganizowanej przez Szkolny Zespół Promocji Zdrowia. Przez pięć dni dzieci przynosiły do drugiego śniadania warzywa lub owoce w następujących kolorach: poniedziałek –  kolor czerwony, wtorek – kolor żółty, środa – kolor pomarańczowy, czwartek – kolor zielony, piątek – kolor fioletowy. Akcja miała na celu kształtowanie wśród uczniów zdrowych nawyków żywieniowych, promowanie codziennego spożywania darów natury, jakimi są pyszne owoce i warzywa, uświadomienie uczniom roli warzyw i owoców w codziennym jadłospisie. Owoce i warzywa były jedzone ze smakiem podczas wspólnych przerw śniadaniowych. Wszyscy uczniowie chętnie wzięli udział w Kolorowym Tygodniu. Mamy nadzieję, że owoce i warzywa znajdą stałe miejsce w jadłospisie dzieci, a nasi uczniowie będą wierni zasadom:

Jemy wszystkie owoce, będziemy zdrowi na 100 procent !

Nie chorujemy, bo warzywa często jemy.

Niechaj zdrowe odżywianie naszym nawykiem się stanie.