Wycieczka klasy III a i III b

Uczniowie klasy IIIa i IIIb przesyłają pozdrowienia z grodu Kopernika.

W czwartek 7 października uczniowie klas trzecich odwiedzili Toruń. Swą wizytę rozpoczęli od obejrzenia spektaklu pt. „Bleee” w teatrze BAJ POMORSKI. Spektakl ten opowiadał o Motylku wyrzuconym z Królestwa Motyli i skazanym na odsiadkę w autobusie na pętli przy ul. Kaczej. Była to historia o tym, że każdy z nas jest wyjątkowy i wartościowy. Ten muzyczny spektakl inspirowany był musicalem Milosa Formana „Hair”, dużo w nim było śpiewu, muzyki i tańca. Następnie uczniowie zwiedzali toruńską Starówkę – pomnik Mikołaja Kopernika, pomnik Filusia, Flisaka, osiołka. Tam też kupili wspaniałe pamiątki. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Centrum Nowoczesności MŁYN WIEDZY. W budynku, na sześciu kondygnacjach znajdują się sale ekspozycyjne dla dzieci. Wizytówką centrum jest najdłuższe w Polsce Wahadło Foucaulta, zawieszone na linie długości 33 m, przebiegające przez wszystkie piętra. To urządzenie doskonale obrazuje zjawisko obrotu Ziemi wokół własnej osi. Główną atrakcją Młyna Wiedzy są dwie stałe wystawy – „O Obrotach” oraz „Rzeka”. Obie mają charakter interaktywny i multimedialny, dzieci mogły przeprowadzać w nich eksperymenty. Poza tym w centrum znajdują się też wystawy czasowe, związane z różnymi dziedzinami wiedzy, m.in. optyką, akustyką czy dynamiką. Jest też tam niezwykła pracownia kreatywna prze – BUDOWA, która wyposażona jest w system wielkich klocków umożliwiających tworzenie rozmaitych budowli oraz pracownia kreatywna prze – ŻYCIE. Wszystkie wystawy pozwoliły dzieciom na przeprowadzenie ciekawych, nieraz bardzo zabawnych doświadczeń. Zachwytom, uśmiechom, zabawie nie było końca. Zmęczeni, ale zadowoleni i pełni wrażeń uczniowie wrócili do swoich rodziców. Opiekunami dzieci podczas wycieczki były panie: Anna Falkowska, Justyna Wiśniewska, Justyna Suwińska.