Ślubowanie pierwszaków

13 października  2021 r. w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie oraz pasowanie na ucznia klasy pierwszej.

W uroczystości wzięli udział zaproszeni goście: Kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu w Urzędzie Miasta – pani Agnieszka Muszyńska, Przewodniczący Rady Rodziców – pan Łukasz Okołowski, dyrektor szkoły – pani Ewelina Niścigorska – Bojarska, rodzice uczniów oraz nauczyciele.

Po powitaniu zebranych gości i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrali zaproszeni goście.

Wszyscy przemawiający życzyli pierwszoklasistom wielu radosnych chwil spędzonych w szkole oraz sukcesów w nauce.

Następnie uczniowie przedstawili występ artystyczny, w trakcie którego zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne oraz taneczne. Tym samym dali dowód na to, iż zasługują na miano ucznia.

Prowadzącymi byli starsi uczniowie: Anita z kl. IV oraz Wit z kl. VII, zaś piosenkę wprowadzającą w nastrój uroczystości zaśpiewała Julka z kl. IV.

Wreszcie nadszedł oczekiwany moment ślubowania, a po nim pasowania na ucznia.

Pierwszacy przez podniesienie dwóch palców prawej ręki ślubowali na sztandar szkoły być wzorowymi uczniami Szkoły  Podstawowej nr 3 im. Filomatów Nowomiejskich oraz przykładnymi obywatelami Rzeczpospolitej Polskiej.

Pani dyrektor wielkim ołówkiem pasowała pierwszoklasistów na uczniów, zaś panią Małgorzatę Gołębiewską i panią Renatę Oelberg na nauczycielki klasy I a.

Na zakończenie uroczystości wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz birety i zostali poczęstowani cukierkami.

Pięknie przystrojeni żółto – chabrowymi biretami stanęli do zdjęcia na tle wspaniałej dekoracji, przygotowanej specjalnie na tę uroczystość przez panie nauczycielki z naszego przedszkola.

Mamy nadzieję, że nasi „świeżo upieczeni” pierwszacy, patrząc na to zdjęcie za kilkanaście lat, będą wspominać same przyjemne chwile spędzone w naszej szkole.