Dzień Poczty Polskiej w grupach przedszkolnych

Dnia 18.10.2021 r. obchodziliśmy Dzień Poczty Polskiej. Zawód listonosza jest znany przez nas wszystkich już od dawnych lat. Panowie i Panie sprawujący tak odpowiedzialny zawód każdego dnia pokonują wiele kilometrów, by dostarczyć listy oraz paczki oczekującym je osobom. Listonosz lub kurier dzięki swoim pojazdom jest w stanie przekazać ich bardzo wiele. Dzieci z grupy ” Żabek”  odwiedziły placówkę pocztową, aby przyjrzeć się bliżej pracy listonosza. Dzięki gościnności Pań pracujących na poczcie nasi podopieczni mogli zobaczyć w czym składowane są listy, jak przybija się pieczęć na kopercie oraz co musi posiadać list, by trafił od nadawcy do odbiorcy. To był szczególny dzień dla naszych dzieci, gdyż na jedną chwilę mogły stać się listonoszem i przybijać pieczątki oraz przyklejać znaczki. Miłym akcentem było również nadanie kartki, z pozdrowieniami dla Pani Dyrektor. Po powrocie do przedszkola dzieci miały możliwość przejrzeć klaser ze znaczkami. Wszystkie dzieci wróciły do domów z pozytywnymi wspomnieniami dnia spędzonego w przedszkolu.

Natomiast w grupach Smerfów i Pszczółek  Panie wychowawczynie Kinga i Sylwia przyniosły klasery ze swoimi kolekcjami. Pszczółki i Smerfy mogły bliżej przyjrzeć się zbiorom,  a dzięki pęsecie spróbować manipulować znaczkami. Każde dziecko zaprojektowało własną kartkę, zaadresowało, przykleiło znaczek oraz przyłożyło pieczątkę. Dzień dostarczył wiele emocji i pozytywnych wrażeń!!

Ze względu na inne plany Misie Dzień Poczty Polskiej będą obchodziły w następnym tygodniu.