Dzień Seniora

Europejski Dzień Seniora przypada na 20 października. Dziś jest obchodzony w przedszkolu po raz pierwszy. Mimo deszczowej pogody goście z Dziennego Domu Opieki Medycznej z Nowego Miasta Lubawskiego przybyli zaopatrzeni w uśmiechy i dobre humory. Dzieci pod opieką Pani Sylwii oraz Kingi z grupy Smerfów oraz Pszczółek swoimi występami starały się dać odczuć naszym Seniorom jak bardzo są dla nich ważni, jak bardzo ich kochają. Do naszych drogich Seniorów, wciąż młodych duchem, kierujemy najserdeczniejsze życzenia: wiele, wiele zdrowia, tyleż miłości, ciepła, zrozumienia i szacunku wśród najbliższych. Seniorzy podziękowali za pamięć, za zaproszenie, za piękny występ przedszkolaków. Zarówno nauczyciele, jak i Dyrekcja szkoły otrzymali bardzo miłe słowa od przybyłych na spotkanie seniorów. Pani Dyrektor podkreśliła, iż to spotkanie miało na celu między innymi docenienie ogromnej roli seniorów w społeczeństwie, zwiększenie integracji międzypokoleniowej, popularyzowanie udziału starszych osób w szeroko pojętym życiu.
Dla seniorów przygotowano również kartki z życzeniami, własnoręcznie robione kwiatki oraz słodkie upominki. Maluchy otrzymały od seniorów piękne kolorowanki. Spotkanie pełne było życzeń, wzruszeń i radości. Dzień Seniora w Przedszkolu w SP3 przeszedł już do historii, lecz już dziś mamy nadzieję, iż w przyszłym roku spotkamy się w dobrym zdrowiu, a może jeszcze liczniejszym składzie. Do zobaczenia za rok!