Akcja charytatywna – serce na nakrętki

Dziś na dziedzińcu naszej szkoły stanął czerwony pojemnik w kształcie serca przeznaczony do zbierania plastikowych nakrętek.Uczniowie mogą wrzucać do niego plastikowe nakrętki, aby pomóc potrzebującym.To ciekawa i bardzo pożyteczna kolejna inicjatywa wolontaryjna w naszej szkole. Zachęcamy wszystkich uczniów i ich rodziny do przyłączenia się do „zakręconej akcji”. Worki czy kartony z nakrętkami już nie muszą zalegać w domach. Przynieście je do naszego pojemnika! Metalowe serca na plastikowe nakrętki to forma pomocy charytatywnej – za plastikowe nakrętki zapłacą firmy odbierające odpady. Same zaś nakrętki, zamiast trafić do śmieci, mogą otrzymać drugie życie. Po ich przerobieniu na surowiec wtórny – plastikowy regranulat, powstają np. doniczki, wiadra czy łopaty. Do pojemnika można wrzucać plastikowe nakrętki, bez względu na kształt czy kolor. Mogą to być nakrętki np. po napojach, kawie, mleku czy jogurtach. W koszu – sercu zostawić możemy również zakrętki po chemii gospodarczej, po płynach do zmywania, szamponach i płynach do płukania. Ważne, by nie dorzucać do nakrętek innych przedmiotów, a jeśli mają one np. tekturowe uszczelki – trzeba je usunąć przed wyrzuceniem.Na terenie naszego miasta „Serdeczne pojemniki” znajdują się na nowomiejskim parkingu nad Drwęcą. Z radością przyłączamy się do akcji!Wkrótce na sercu pojawi się napis: „Pomaganie jest kapitalne” oraz logo naszej szkoły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *